Dvyniai

Zodiako žvaigždynas esantis šiauriniame danguje tarp

Astronomija

Zodiako žvaigždynas, esantis šiauriniame danguje tarp Vėžio ir Tauro, maždaug per 7 valandas kylant dešine puse ir 22 ° į šiaurę.  Ryškiausios jos žvaigždės yra „Castor“ ir „Pollux“ („Alfa ir Beta Geminorum“); „Pollux“ yra ryškesnė iš dviejų, kurių stiprumas 1,15, ir yra 17 ryškiausių žvaigždžių danguje.  Vasaros saulėgrįža – šiauriausias Saulės pasiektas taškas per savo kasmetinę kelionę tarp žvaigždžių – yra Dvyniai. Šiame žvaigždyne taip pat yra izoliuotas pulsaras Geminga.
Lietuvoje geriausiai matomas žiemą. Senovinis lietuviškas žvaigždyno pavadinimas – Du Jaučiai. Žvaigždynas sudaro įsimintiną figūrą, kurios dvi ryškiausios žvaigždės simbolizuoja graikų mitologijos didvyrius dvynius Dioskūrus – Kastorą ir Poluksą. Arabai čia matė du povus, egiptiečiai – Horą vyresnįjį ir jaunesnijį.  Eskimams simbolizavo du akmenis, dedamus prie įėjimo į būstą.

Dvynių žvaigždyne rastos dvi naujos Saulės sistemos planetos:

1781 m. Viljamas Heršelis atrado Uraną,
1930 m. K. Tombo atrado Plutoną.

Ryškiausios žvaigždės

Kastoras – α Gem (dvinarė: 1m,98 ir 2m,88)
Poluksas – β Gem 1m,16
Alchena – γ Gem 1m,93
Vasatas – δ Gem 3m,50
Mekbuda – ζ Gem 3m,06
Mebsuta – ε Gem 4m,01

Astrologoja

Astrologų teigimu horoskopas – dangaus skliauto žemėlapis arba diagrama, kurios dėka astrologai tariamai gali nustatyti žmogaus, gimusio tam tikru laiku ir tam tikroje Žemės vietoje, galimybės ir charakteristikos. Ši diagrama vadinama radiksu, gimimo arba nataliniu horoskopu. Tam, kad sudaryti tikslų horoskopą, teigiama, kad astrologas turi žinoti tikslų žmogaus gimimo laiką ir geografines koordinates. Geografinės koordinatės taip pat duoda laiko paklaidą, nes manoma, kad skaičiuojant horoskopą, vietinis laikas ir geografinės koordinatės, pervestos į laiko skaičiavimo sistemą, perskaičiuojamos į kosminį (žvaigždžių) laiką. Astrologų teigimu horoskopas kartais yra priemonė, kuri išryškinanti žmogaus gyvenimą veikiančias sąsajas, leidžiančias geriau pažinti ir suprasti save ir būsimus polinkius, pastebėti aplinkos siunčiamus ženklus, perspėjimus. Astrologų teigimu jis parodo gaires, padedančias žmogui orientuotis bei būdą geriau suvokti ir suprasti save, kitus žmones ir patį gyvenimą.

Dvyniai (Zodiako ženklas)

Dvyniai (lot. Gemini) − tai trečiasis Zodiako ženklas gegužės − birželio 21 d.).

Dvyniai yra Oro ženklas. Jo planeta Merkurijus ir skaičius Penki.

Astrologiniai akmenys − agatas, smaragdas, safyras.

Astrologinės spalvos − oranžinė, salotinė, melsva, violetinė.

Dvynių talismanas − žaltys.

Pagal kinų mitologiją − Arklys.

Mitologija

Astrologijoje Dvyniai yra trečiasis zodiako ženklas, laikomas valdančiu maždaug nuo gegužės 21 d. Iki birželio 21 d.. Jį atstovauja dvyniai (arba Egipto astrologijoje ožkų pora, o arabų astrologijoje – povų pora).  Be to,jie buvo identifikuoti kaip Castor and Pollux, dvyniai taip pat buvo susiję su kitomis žymimomis poromis, tokiomis kaip jaunesnis ir vyresnis Horus arba Romulus ir Remus.„Dioscuri“, taip pat vadinamu (prancūzų kalba) „Castor ir Polydeuces“ ar (lotyniškai) „Castor ir Pollux“ (Dioscuri iš graikų kalbos- Dzeuso sūnūs), graikų ir romėnų mitologijoje, dvynės dievybės, kurioms aukojo aukojo už palankius vėjus. Jie buvo Ledos ir Dzeuso, dievų karaliaus, vaikais. Pagal kitą versiją, jų tėvas buvo Tyndareusas, Ledos mirtingas vyras ir Lacedaemono karalius. Bet įprasta laikyti, kad Castor buvo Tyndareus sūnus ir buvo mirtingas, o Pollux buvo Dzeuso (kuris apsireiškė Ledai gulbės pavidalu) sūnus. Abu broliai buvo puikūs raiteliai, o Polluksas buvo neprilygstamas boksininkas. Jie dalyvavo Kalydonijos šerno medžioklėje ir Argo kelionėje.

Kai jų seserį Heleną pagrobė Theseus, jie įsiveržė į Atiką ir ją atgavo. Jie vedė Leucippus’o dukteris Phoebe ir Hileira ir susikovė su Leucippus’o sūnėnais Idas ir Lynceus. Castorą nužudė Idas, bet Pollux nužudė Lynceus’ą. Atgailaudamas Dzeusas nukovė Idą griaustiniu. Tada Dzeusas leido Polluxui pasirinkti, ar visą laiką leisti Olimpe, ar atiduoti pusę savo nemirtingumo mirtingajam broliui. Polluxas pasirinko pasidalyti savo nemirtingumu. Vienoje istorijos versijoje jie tapo Dvynių žvaigždynu (nors su žvaigždynu siejamos kelios skirtingos poros). Jų kulto įvedimas Romoje tradiciškai siekia 484 m. Jų šventyklos pastatymas Forume buvo vykdomas pagal Aulus Postumius įžadą mūšyje prie Regillus ežero, kur, pasak legendos, Dioscuri kovojo romėnų pusėje ir nešė žinią apie pergalę Romai. Kaip raiteliai, jie buvo ypač patrauklūs romėnų vertybėms, riterių žirgų tvarkai ir kavalerijai. Dailėje dvyniai vaizduojami kaip du jaunuoliai, dažniausiai raiteliai, laikantys ietis ir nešiojantys šalmus; jų atvaizdas pasirodė ant ankstyvųjų Romos monetų.

Zodiako žvaigždynas esantis šiauriniame danguje tarp

Šaltinis
Šaltinis

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.