LEO

Liūtas (lot. Leo) – penktasis zodiako ženklas

Liūtas (lot. Leo) – penktasis zodiako ženklas, atitinkantis ekliptikos sektorių nuo 120° iki 150°, skaičiuojant nuo pavasario lygiadienio; nuolatinis trigo „ugnies“ ženklas. Jo planeta Saulė ir skaičiai Vienas ir Vienuolika. Vakarų astrologijoje Liūtui ♌ priskiriamas laikotarpis nuo liepos 23 iki rugpjūčio 22 d., vasaros karščių metas. Liūto žvaigždyne Saulė yra nuo rugpjūčio 10 iki rugsėjo 15 d. Kaip ir visi ugnies stichijų zodiako ženklai, tai vyriškas, pozityvus (judesys pagal laikrodžio rodyklę) ir aktyvus Saulės namas. Keturios jo elementinės savybės yra „karšta“ ir „sausa“; spalva geltonas auksas. Tai yra Saulės „buveinė“, o „tremtyje“ (buveinė priešinga) yra Urano ir Saturno planetos. Žmogaus kūno schematiškai skirstant į 12 dalių, jis valdo širdį, nugaros smegenis, taip pat nugarą ir kraujotaką.

Astrologinis Liūto amžius truko nuo XII iki 10 tūkstantmečio pr. e. (11 220 m. – 9060 m. pr. Kr.) – vienų šaltinių duomenimis, kitais – XI–IX tūkstantmečio pr. Išanalizavus Denderos zodiaką, ši era vadinama galutiniu  Atlantidos nuskendimu (tvanu) dėl žemės ašigalių judėjimo, po kurio ryte ėmė kilti Saulė, anksčiau pakilusi vakaruose m. rytuose. Vėlesnė žmonijos istorija buvo kupina įspėjimų apie galimą kataklizmo pasikartojimą.  Astrologinis zodiakas juda prieš laikrodžio rodyklę – priešingai nei astronominis zodiakas, kuris juda pagal laikrodžio rodyklę. O Liūto ženklą atstoja ne gyvūnas CherokeePrimer-p3-lion.svg, o jo uodega ♌.

Astrologiniai akmenys − deimantas, rubinas, topazas.
Astrologinės spalvos − skaisčiai raudona, geltonai ruda, juoda ir purpurinė.
Liūto talismanas − boružė.
Pagal kinų mitologiją − Beždžionė.

Astronomija

Liūtas (Leo, Leo) – 12-as pagal dydį šiaurinio pusrutulio Zodiako juostos žvaigždynas. Lietuvoje matomas vasario – kovo vakarais. Žvaigždynas žinomas nuo seniausių laikų (aprašytas dar Ptolemėjaus). Pagal V. Straižio identifikaciją lietuviškas pavadinimas – Artojas.

Ryškiausios žvaigždės
Regulas (Karalių žvaigždė) – α Leo 1m,36 (22-a pagal ryškį naktinio dangaus žvaigždė)
Denebola – β Leo 2m,14 (dvinarė)
Algeba – γ Leo 2m,61
Zosma – δ Leo 2m,56

Kiti objektai
Spiralinės galaktikos M 65, M 66, M 95, M 96, NGC 2903;
Elipsinė galaktika M 101;
Meteoritų srautas leonidai (matomas lapkritį).

Mitai
Liūtas simbolizuoja Nemėjos Liūtą, kurį nukovė Heraklis.

Žmonės, gimę po Liūto ženklu, yra natūralūs lyderiai. Jie yra dramatiški, kūrybingi, pasitikintys savimi, dominuojantys ir nepaprastai sunkūs atsispirti, sugebantys pasiekti bet ką, ko tik nori bet kurioje gyvenimo srityje. Liūto ir jų „džiunglių karaliaus“ statusas yra ypatingas. Liūtas dažnai turi daug draugų, nes jie yra dosnūs ir ištikimi. Pasitikintis savimi ir patrauklus, tai yra Saulės ženklas, galintis suvienyti skirtingas žmonių grupes ir vesti juos kaip vieną. Jų sveikas humoro jausmas dar labiau palengvina bendradarbiavimą su kitais žmonėmis.

Liūtas priklauso Ugnies elementui, kaip ir Avinas ir Šaulys. Tai daro juos nuoširdžius, įsimylėjusius į gyvenimą, bandančius juoktis ir gerai praleisti laiką. Geba pasitelkti savo protą spręsdamas net pačias sunkiausias problemas, lengvai imsis iniciatyvos  spręsdamas įvairias sudėtingas situacijas. Saulės valdomas Liūtas garbina šį ugningą padangę danguje, tiek pažodžiui, tiek metaforiškai. Jie ieško savimonės ir nuolat auga ego. Žinodami apie savo norus ir asmenybę, jie gali lengvai paprašyti visko, ko jiems reikia, bet taip pat lengvai nesąmoningai gali nepaisyti kitų žmonių poreikių, siekdami asmeninės naudos ar statuso. Kai Liūto atstovas tampa pernelyg įsimylėjęs savo pasiekimus ir tai, kaip kiti žmonės juos mato,  jie tampa lengvu taikiniu, pasirengusiu nuleisti.

 

Šaltinis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.